Agenda

okt
3
do
2024
Herdenking Engelse Werk @ SBO de Brug
okt 3 @ 10:00 – 12:00
Op donderdag 3 oktober wordt de jaarlijkse herdenking gehouden bij het monument in het Engelse Werk dat is opgericht ter nagedachtenis aan zes jonge mensen die hier op 3 oktober 1944 – 80 jaar geleden – door de bezetter zijn gefusilleerd als represaille voor een verzetsdaad. De organisatie van de herdenking is in handen van de SBO De Brug. De Vereniging Veteranen Zwolle verzorgt bij deze herdenking weer de erewacht. U bent van harte uitgenodigd om hieraan deel te nemen. We zijn vooraf welkom op de school voor een kopje koffie. De school stelt het zeer op prijs dat we na de herdenking bij het monument weer terugkeren naar de school om met een kop koffie na te praten met de leerlingen.
Het programma is als volgt:
10:00 uur   verzamelen bij SBO de Brug, Ruiterlaan 14. (GoogleMaps locatie) We zijn welkom.
10:15 uur   verplaatsen naar monument
10:30 uur   aanvang herdenking
11:00 uur   defilé en einde herdenking
Tenue: vrij; voorkeur heeft het veteranen pak, oude veteranen tenue of DT met groot model decoraties.
Leden zijn per mail geïnformeerd, niet leden zijn van harte welkom aan te sluiten!
okt
13
zo
2024
Herdenking Haersterveerweg
okt 13 @ 11:00 – 11:30
Zondag 13 oktober wordt de herdenking aan de Haersterveerweg gehouden. Dit monument herdenkt zeven burgers die op 13 oktober 1944 zijn doodgeschoten als represaillemaatregel voor een verzetsdaad.
Dit jaar zonder aanwezigheid van een school en de gemeente. Met het oog op 80 jaar herdenken kan dit niet onopgemerkt blijven. Als vereniging hebben wij dan ook besloten zelf de herdenking te houden!
Locatie en meer informatie vindt u hier.
Programma als volgt:
10:45 uur verzamelen bij het monument aan de Haersterveerweg
10:55 uur opstellen
11:00 uur aanvang herdenking
11:30 uur einde
Tenue: vrij; voorkeur heeft het veteranen pak, oude veteranen tenue of DT met groot model decoraties.
Leden zijn per mail geïnformeerd.
nov
1
vr
2024
Sunset March @ Startpunt Sunset March
nov 1 @ 17:07 – 21:00
nov
28
do
2024
Onthulling Herdenkingsbord Otto Smik @ Ludekeskamp / Lynnerkamp
nov 28 @ 10:30

Beste collega veteraan,

Donderdagochtend 28 november wordt in Zwolle Zuid door de burgemeester Peter Snijders en de Slowaakse ambassadeur een straatnaambord onthuld ter ere aan Otto Smik. Het is die dag precies 80 jaar geleden dat deze Slowaakse gevechtspiloot met een Spitfire vanuit het westen het Zwolse luchtruim binnenvloog om het rangeerterrein van de Nederlandse Spoorwegen te bombarderen en daarbij werd neergeschoten door Duits afweergeschut. Leerlingen van basisschool De Zuidster zullen bloemen leggen.

De locatie van de onthullingen is het plantsoen tussen de Ludekenskamp en de Lynnerkamp, dit is de plek waar het vliegtuig van Otto Smik de fatale noodlanding heeft gemaakt. De ceremonie start om 10.30 uur. De onthulling is tevens de start van jubileumjaar “80 jaar Vrijheid”. De gemeente heeft ons uitgenodigd om met een erewacht aanwezig te zijn voor een gepast militair eerbetoon. U bent hiervoor van harte welkom. We verzamelen om 10.15 op de plek van de onthulling.

Tenue: het veteranen pak, oude veteranen tenue of DT met groot model decoraties.

 

leden van de vereniging veteranen zijn per mail geïnformeerd.

dec
13
vr
2024
Herdenking Bollebieste
dec 13 @ 11:45 – 12:45

Beste collega veteraan,

 Op vrijdag 13 december wordt bij het oorlogsmonument Bollebieste aan het Sint Josephplein een herdenkingsbijeenkomst gehouden. Het monument werd opgericht ter nagedachtenis aan de vijf inwoners van de Schildersbuurt die op 15 december 1944 door een onbedoeld bombardement om het leven kwamen. Buurtbewoners en leerlingen van basisschool De Springplank leveren een bijdrage aan deze herdenking.

 De Vereniging Veteranen Zwolle is uitgenodigd om de erewacht te verzorgen. U bent van harte uitgenodigd om hieraan deel te nemen.

 Programma als volgt:

11:45 uur     verzamelen bij het monument 

12:00 uur     aanvang

12:45 uur     einde 

Tenue: vrij; voorkeur heeft het veteranen pak, oude veteranen tenue of DT met groot model decoraties.

leden van de Vereniging Veteranen Zwolle zijn per mail geïnformeerd.

dec
24
di
2024
Lichtjes bij monumenten
dec 24 @ 19:00 – 20:00

Beste collega veteraan,

Ook dit jaar willen wij als vereniging weer op 24 december tussen 19:00 uur en 20:00 uur kaarsjes aansteken bij alle monumenten waar door het jaar de herdenkingen worden gehouden. De bedoeling is dat eenieder die een kaars bij een monument heeft geplaatst, zich uiteindelijk naar het Ter Pelkwijkpark verplaatst. Hier wordt als laatste, om 20:00 uur, één grote kaars aangestoken.

Wilt u bij één of meer locaties aanwezig zijn om een kaars te ontsteken? Graag ontvang ik uw aanmelding op secretaris@veteranenzwolle.nl. Geef aub aan welk (e) monument (en) u wilt bezoeken. Met de fiets is het goed mogelijk meerdere locaties te bezoeken!  Aan de hand van de aanmeldingen wordt een schema gemaakt. De benodigde kaarsen worden bij u thuisbezorgd.

Op de volgende locaties worden kaarsen ontstoken:

Monument Engelse werk                                         19:10 uur

Monument Veerallee                                                19:25 uur (naast Veerallee 29)

Monument Piloten                                                    19:25 uur

Monument Haersholterweg                                   19:25 uur

Plaquette Westenholte                                            19:25 uur (naast wijkcentrum het Anker)

Monument Eikenlaan                                              19:40 uur

Indië Monument Park Eekhout                           19:40 uur

Plaquette fietsbrug stadhagen/Holenbroek      19:40 uur

Monument Meppelerstraatweg                            19:40 uur

Monument Ter Pelkwijkpark                                20:00 uur

Tenue: vrij, voorkeur heeft het veteranenpak, oud veteranentenue of DT met groot model decoraties.

 

leden van de vereniging Veteranen Zwolle zijn per mail geïnformeerd

Reacties zijn gesloten.